Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε της Βέροιας με σκορ 0-1, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο της πρωτεύουσας της Ημαθίας, στον πρώτο αγώνα μπαράζ του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, αποκτώντας ένα μικρό προβάδισμα εν’ όψει του επαναληπτικού, που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης».
Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 58’ ο Πολέττο με πλασέ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Μυτίδη.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ έχοντας και τη συμπαράσταση των φιλάθλων, που ταξίδεψαν στη Βέροια, είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και άλλα γκολ, ώστε να πάρουν μεγαλύτερο προβάδισμα, αλλά ο Βελλίδης με τις αποκρούσεις του κράτησε ζωντανή την ομάδα του, με αποκορύφωμα τη φάση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, που νίκησε στο τετ α τετ τον Συμελίδη.