Την αήττητη πορεία τους στο Πρωτάθλημα της Super League 2 Νέων 2019-2020 συνεχίζουν οι Νέοι Κ19 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, έπειτα από δέκα αγωνιστικές και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας του Α’ ομίλου.
Στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας, στον Άγιο Σπυρίδωνα επικράτησαν των Νέων Κ19 της Παναχαϊκής με σκορ 5-2.
Οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και βρέθηκαν μόλις στο 11’ να προηγούνται με 3-0.
Στο 5’ ο Μολές άνοιξε το σκορ, αξιοποιώντας το γέμισμα του Σπίρι από τα αριστερά.
Ο Σπίρι ήταν εκείνος που έκανε το 2-0 τρία λεπτά αργότερα, με εκπληκτικό μακρινό σουτ.
Στο 11’ και πάλι ο Σπίρι έκανε το γέμισμα από τα αριστερά και ο Τσιώλης Λ. με προβολή πέτυχε το 3-0.
Στο 18’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μικέ σε 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που σκόραραν, κόντρα στη ροή του ματς, όταν στο 52’ ο Ροδόπουλος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Vujovic και πέτυχε το 3-2, δίνοντάς τους ελπίδες για κάτι καλύτερο στο ματς, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα, ο Παπαχρονόπουλος χτύπησε εκτός φάσης τον Βαγγέλοβ και ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη κάρτα.
Οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, εκμεταλλευόμενοι την υπεροχή τους στο 87’ έφτασαν στο 4-2, με τον Τσιώλη Λ. να αξιοποιεί την κάθετη πάσα του Μακρή και να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του.
Ένα λεπτό αργότερα οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Τσιώλης Λ. έκανε την ασίστ στον Μακρή, ο οποίος με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 5-2.