Ο Λεβαδειακός πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση απέναντι στον Ατρόμητο και πανηγύρισε το πρώτο τρίποντο της σεζόν, με το τελικό 2-1 να τον αδικεί, σε παιχνίδι για την 10η αγωνιστική της Super League, στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.

Εξαιρετικά σημαντική νίκη για την ομάδα μας, πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League, που συνδυάστηκε μάλιστα με ένα πολύ καλό παιχνίδι από τους παίκτες του Γιάσμινκο Βέλιτς, δείχνοντας ότι οι φίλοι του Λεβαδειακού έχουν κάθε λόγο να αισιοδοξούν για τη συνέχεια.

Ο Λεβαδειακός ήταν ανώτερος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε μεγάλες φάσεις και το τελικό σκορ αναμφίβολα την αδικεί.

Ο Νίκας άνοιξε το σκορ στο 25′ για την ομάδα μας με κεφαλιά, μετά από «γλυκιά» σέντρα του Τσάπρα και παρά την ισοφάριση στο 65′ από τον Ατρόμητο με τον Ρομπάιγ, όπως και το χαμένο πέναλτι του Μουντίνιο, που κέρδισε ο ίδιος, το οποίο βρήκε στο δοκάρι στο 72′, ο Λεβαδειακός δεν πτοήθηκε, αλλά στο 80′ βρήκε το δεύτερο τέρμα που άξιζε με έξοχη ενέργεια και δεύτερη ασίστ του Τσάπρα, που έδωσε στον Σκβάρκα για το τελικό 2-1.

Η ομάδα μας είχε τουλάχιστον τρεις σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχει κι άλλο γκολ, ενώ έχασε ακόμα τόσες και στην επανάληψη, όπου μεταξύ άλλων είχε και δοκάρι. Με τη νίκη αυτή, ο Λεβαδειακός έφτασε τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Βρακάς (87’ Τζημόπουλος), Μπαχανάκ, Νίκας, Μεχία (56’ Σκβάρκα), Μουτίνιο, Χάμοντ, Πέτρε (56’ Λούα Λούα).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Σουάρεθ, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ (63’ Φριτζόνσον), Γκονζάλες, Κούεν (84’ Κωτσόπουλος), Κλωναρίδης, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον (63’ Τζαβίδας).