Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε με σκορ 0-2 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Καραϊσκάκη Άρτας, για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της  Super League 2, ξεκινώντας νικηφόρα τις υποχρεώσεις του.
Ο Μυτίδης ήταν εκείνος που πέτυχε το πρώτο φετινό επίσημο γκολ, σκοράροντας με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.
Είχε προηγηθεί το σουτ του Συμελίδη από το ύψος του πέναλτι τέσσερα λεπτά νωρίτερα, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 55’ ο Μύγας με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βήχου, έκανε το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Συμελίδης, μόνος απέναντι από τον Σοϊλεμέζογλου πλάσαρε άουτ.