Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0, στον αγώνα που έγινε χθες το βράδυ στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League 2022-2023.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3’ με κεφαλιά του Βέρμπιτς, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ από τα αριστερά.
Στο 26’ ο Βρακάς εκτέλεσε το φάουλ από μακριά, ο προωθημένος Βινίσιους έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Μπρινιόλι απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ, στη μεγαλύτερη ευκαιρία του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ στο α’ ημίχρονο και εν τέλει στην αναμέτρηση, καθώς οι παίκτες της ομάδας μας, αν και ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ μέρος και πίεσαν τους αντιπάλους τους, δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διαφυλάξουν το υπέρ τους σκορ, ενώ η καλύτερη στιγμή στο β’ ημίχρονο και τελευταία στο ματς ανήκει σε αυτούς, καθώς 89’ ο Σπόραρ, έπειτα από την κάθετη πάσα του Τσέριν, σούταρε, ωστόσο ο Μάρκοβιτς απέκρουσε τη μπάλα με το αριστερό πόδι.
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βινίσιους.