Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από τον ΟΣΦΠ με σκορ 2-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο Φάληρο για τη 2η αγωνιστική της 6ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2021-2022 ολοκληρώνοντας την πορεία του στη διοργάνωση.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με κεφαλιά του Τικίνιο, ανατρέποντας νωρίς το εις βάρος τους σκορ του πρώτου αγώνα και παίρνοντας προβάδισμα για την πρόκριση.
Στο 31’ ο προωθημένος Λιάγκας βρέθηκε μέσα στην περιοχή από πλάγια θέση μόνος απέναντι στον Κρίστινσον, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΣΦΠ απέκρουσε.
Αντί για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πέτυχαν το 2-0 στο 43’, ξανά με τον Τικίνιο, σε μία φάση που οι αμυντικοί του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ διαμαρτυρήθηκαν ότι ο σκόρερ έκανε κοντρόλ με το χέρι πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο β’ μέρος οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ανέβασαν την απόδοσή τους και στο μεγαλύτερο μέρος του ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, προσπαθώντας να πετύχουν το γκολ που θα τους ξαναέβαζε στο ματς, αλλά στο 55’ στο σουτ του Νίλι έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κρίστινσον και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων που τα κατάφεραν, με τον Μυτίδη να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα, είδαν μετά από λίγο το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.