Στη σκιά του αιφνίδιου θανάτου του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της ομάδας Κώστα Γκαλαμέλου κατά τη διάρκεια του προχθεσινού τουρνουά στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης», ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αντιμετώπισε χθες το Αιγάλεω στο γήπεδο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» στον εξ’ αναβολής αγώνα της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, επικρατώντας με σκορ 1-2, έπειτα από ανατροπή και κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της 1ης θέσης του Β’ ομίλου, δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.
Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, ενώ οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΚΟΥ φορούσαν μαύρα περιβραχιόνια για να τιμήσουν τον εκλιπόντα.
Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 35’ με σουτ του Αρναρέλλη έξω από την περιοχή, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Μπαχανάκ.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ έφεραν το ματς στα ίσια τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από ωραία ομαδική ενέργεια, με τον Χάμμοντ να κάνει την κάθετη πάσα και εναλλαγή της μπάλας από Συμελίδη, Πολέττο και Βήχο, με τον αριστερό αμυντικό να σεντράρει από τα αριστερά και τον Συμελίδη με κεφαλιά να σκοράρει.
Στο 52’ έπειτα από τη σέντρα του Βήχου από τα αριστερά ο Μπαρμπόσα έπιασε τη σκαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά, ενώ λίγο πάνω από αυτό πέρασε δέκα λεπτά αργότερα, στο μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Χάμμοντ.
Στο 67’ στο διαγώνιο σουτ του Πολέττο ο Σικαλιάς με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.
Στο 77’ έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια των παικτών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ και πάσα του Χάμμοντ στον Βρακά, εκείνος έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο επερχόμενος Μυτίδης «τσιμπώντας» τη μπάλα μπροστά από τον Σικαλιά την έστειλε στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ.
Για το Αιγάλεω έπαιξαν οι:
Σικαλιάς, Αναστασίου, Παναγιώτου (79′ Παπουτσογιαννόπουλος), Βλάχος (58′ Δακτυλίδης), Παπανικόλας, Καλύβας, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Τσιλιγκίρης (58′ Παυλής), Αρναρέλλης (79′ Ντρενογιάννης), Τριμμάτης (73′ Σταματάκης).
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Τζημόπουλος, Μπαχανάκ, Βήχος, Μεχία, Χάμμοντ, Συμελίδης (75’ Βρακάς), Μουτίνιο (82’ Νίκας), Μπαρμπόσα (60’ Μυτίδης), Πολέττο.

Νίκη στο ΑιγάλεωΜετά το τέλος του αγώνα ο κ. Ταουσιάνης στις δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ είπε ότι αυτή η νίκη, η οποία αποτελεί το πιο αποφασιστικό βήμα για την επίτευξη του στόχου που έχει τεθεί και επιτεύχθηκε απέναντι σε μία πάρα πολύ καλή ομάδα και σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο αφιερώνεται στον Κώστα Γκαλαμέλο.