Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Διαγόρα με σκορ 0-4, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο Ρόδου, για τη 17η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ βρίσκοντας δίχτυα από το 73’ και μετά, κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς, που τους έφεραν στην κορυφή της βαθμολογίας.
Το σκορ άνοιξε στο 73’, όταν έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια του Poletto, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε την παράλληλη πάσα και ο Κωστή με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Poletto από τα αριστερά έκανε τη σέντρα και ο Κωστή με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά πέτυχε το δεύτερό του γκολ, κάνοντας το 0-2.
Στο 89’ ο Poletto από δημιουργός έγινε «εκτελεστής», βγαίνοντας στην αντεπίθεση και λαμβάνοντας την κάθετη μπαλιά του Μυτίδη, πλάσαρε εύστοχα πετυχαίνοντας το 0-3.
Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Θεοχάρης με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από σέντρα του Μυτίδη από τα αριστερά διαμόρφωσε το τελικό 0-4.