Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Ιωνικού με σκορ 2-3, στον αγώνα που έγινε χθες στη Νίκαια, στο πλαίσιο της πρεμιέρας των play off της Super League 2 2020-2021, μειώνοντας στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τους προπορευόμενους στη βαθμολογία γηπεδούχους.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ άνοιξαν το σκορ μερικά δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα με σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή και κράτησαν το υπέρ τους σκορ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο 48’ ο Ομάρ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Θεοχάρη και έφτασε στον Ματσούκα, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση έφερε το ματς στα ίσια.
Στο 63’ ο Μπιανκόνι έβαλε την κόντρα στον Κοτσώνη, δίπλα στο κόρνερ, η μπάλα κύλησε παράλληλα και κατέληξε στον Νίλι, ο οποίος γύρισε τη μπάλα στον Νίκα και εκείνος με ωραίο τακουνάκι έστρωσε στον επερχόμενο Μαρίνο, που με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-2.
Στο 79’ ο Ρόλε εκτέλεσε το φάουλ έξω από την περιοχή, ο Κοτσώνης έπιασε μια περίεργη κεφαλιά, η μπάλα πήγε παράλληλα προς το τέρμα, αλλά ευνόησε τον επερχόμενο Μάναλη, ο οποίος με νέα κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κωστή έκανε την κάθετη πάσα στον Μυτίδη, εκείνος απέφυγε με ωραίο τρόπο τους Κύργια και Κοτσώνη, έκανε το συρτό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 2-3, που παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.