Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε με σκορ 1-2 του Απόλλωνα Λάρισας, στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο της Φιλιππούπολης, για την 20η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Στο 61’ ο Bianconi, που είχε μπει στο ματς δύο λεπτά νωρίτερα, άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Νίκα από τα δεξιά.
Στο 88’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χατζή.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ προσπάθησαν να αντιδράσουν άμεσα και στο 90’, ο Nili βρέθηκε μέσα στην περιοχή, ανατράπηκε από τον σκόρερ Χατζή, με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Ο Bianconi ένα λεπτό αργότερα ευστόχησε από τα έντεκα βήματα, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του και διαμορφώνοντας το 1-2, που παρέμεινε έως τη λήξη, καθώς στο 90+4’ ο Μένκα μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια τη μπάλα, στην κοντινή προβολή του Γκουντρουμπή, κρατώντας το υπέρ του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ σκορ.