Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε της Δόξας με σκορ 0-4, στον αγώνα που έγινε χθες στη Δράμα για την 22η αγωνιστική (και τελευταία της κανονικής περιόδου) της Super League 2 2020-2021.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Το σκορ άνοιξε ο Μαρίνος με πλασέ στο 5’, αξιοποιώντας με τον καλύτερο τρόπο την πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Poletto.
Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Θεοχάρης ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι, από ανατροπή που είχε κερδίσει ο ίδιος μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα πέτυχε το 0-2.
Στο 58’ ο Τζημόπουλος έκλεψε τη μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής και πάσαρε με τη μία στον Mejía, εκείνος έκανε την προωθημένη μπαλιά στον Κωστή, ο οποίος μέσα στην περιοχή με ντρίμπλα περιστροφής γύρω από τον εαυτό του απέφυγε τον Anderson, σούταρε και έγραψε το 0-3.
Στο 66’ σε σουτ του Μαυριά έξω από την περιοχή η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Μένκα, στην καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στην αναμέτρηση.
Δύο λεπτά αργότερα ο Poletto με ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 0-4, που παρέμεινε έως τη λήξη, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από σέντρα του N’Nomo από τα αριστερά και κοντινή προβολή του Figueiredo (στην πρώτη του συμμετοχή με τη φανέλα του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ), ο Θεοδοσιάδης απέκρουσε ενστικτωδώς, αλλά και μερικά δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, στο ανάποδο «ψαλίδι» που επιχείρησε ο ίδιος παίκτης, η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, του δεξιού δοκαριού του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Για τη Δόξα έπαιξαν οι:
Στεφανάκος (62’ λ.τρ. Θεοδοσιάδης), Κουκόλης (72’ Παπαϊωάννου), Anderson, Πετρίδης (46’ Μπελεβώνης), Παρασκευάς, Μπολάκης, Hammond, Φυτόπουλος, Πινδώνης (62’ Μαυριάς), Κουτσιανικούλης, Κόντος (62’ Σαμπανίδης).
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Μένκα,  Τζημόπουλος, Λιάγκας, Παναγιώτου (78’ Τσάπρας), Θεοχάρης, Καραχάλιος, Νίκας (61’ Koné), Mejía, Poletto (72’ Figueiredo), Μαρίνος (72’ Μυτίδης), Κωστή (78’ N’Nomo).

Δείτε τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης εδώ:

Οι δηλώσεις του κ. Sannino, αλλά και του κ. Μαρινάκη (βοηθός προπονητή Δόξας), καθώς και του Ορέστη Μένκα, μετά το τέλος του αγώνα: