Απίθανη νίκη για την Κ19 του Λεβαδειακού, που επικράτησε της ΑΕΚ με σπουδαία ανατροπή στις καθυστερήσεις (2-1), για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League στο «Δημοτικό Αγίου Γεωργίου», πανηγυρίζοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.

Στον δρόμο που χάραξε η Κ17 της ομάδας μας με τη χθεσινή νίκη επί της ΑΕΚ, συνέχισε σήμερα η Κ19, με το συγκρότημα του Βαγγέλη Φράγκα να ολοκληρώνει ένα ακόμη ονειρικό διήμερο για τα τμήματα υποδομής του Λεβαδειακού.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 46′, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Λεβαδειακού έδειξαν πείσμα, προσήλωση στο πλάνο του προπονητή τους και μαχητικότητα μέχρι το τέλος, κάνοντας μία επική ανατροπή στις καθυστερήσεις.

Το τέρμα της ισοφάρισης πέτυχε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 90′ ο Ματζαλλάκου, ο οποίος μάλιστα πρωταγωνίστησε και στο 1-2 στο 94′, όταν έκανε εκπληκτική κούρσα, περνώντας τρεις αντιπάλους του, για να «σερβίρει» στον Τσπερλίδη, που έφερε το ματς… τούμπα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα μας.

Η σύνθεση του Λεβαδειακού: Χατζησάββας, Τσιώλης (10′ Μπακαλέξης), Μπότσης, Γεωργίου, Χατζόπουλος, Παπαδημητρίου (75′ Τσακμάκης), Μπέκας, Τσεμπερλίδης, Τσακίρης (62′ Ζεκιράι), Ματζαλλάκου, Βαγιωνάς (75′ Ζαπουνίδης)

Αναπληρωματικοί: Περπερίδης, Μπακαλέξης, Γιάχο, Ζεκιράι, Μουλαράς, Κηρολίβανος, Ζαπουνίδης, Μορφακίδης, Τσακμάκης