Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε της Καλλιθέας με σκορ 0-1, στον αγώνα που έγινε χθες το απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο Καισαριανής «Μιχάλης Κρητικόπουλος» για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2 και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, μπήκαν δυνατά, ωστόσο δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο α’ ημίχρονο.
Στο β’ μέρος φαίνονταν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη, παρόλο που όπως στο α’ ημίχρονο, έτσι και στο β’ είχαν να αντιμετωπίσουν και τις εντυπωσιακές αποκρούσεις του Στρέζου.
Ο τερματοφύλακας των (τυπικά) γηπεδούχων απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ που έκανε έξω από την περιοχή ο Νίλι στο 50’, ενώ εξίσου εντυπωσιακά απέκρουσε και τη σκαστή κεφαλιά του Νίκα σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής, μερικά δευτερόλεπτα αργότερα.
Τελικά νικήθηκε στο 68’, όταν ο Βήχος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Δούμτσιος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Δύο λεπτά αργότερα έπειτα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Καλλιθέας η κοντινή προβολή του Νίλι σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι.
Στο δοκάρι, αλλά το οριζόντιο σταμάτησε και η κεφαλιά του Τζημόπουλου στο 81’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βρακά από τα δεξιά.
Στο 90’ σε αντεπίθεση των παικτών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, ο Βρακάς έκανε την κάθετη πάσα στον Λινάρδο, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Στρέζο και σκόραρε, ωστόσο ο διαιτητής έπειτα από την υπόδειξη του β’ βοηθού που «ανακάλυψε» οφσάιντ ακύρωσε το γκολ.
Το 0-1 παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.