Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ με αντίπαλο την Καλαμάτα, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης» για τη 14η αγωνιστική της Betsson Super League 2.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ είχαν τη φλύαρη υπεροχή στο α’ ημίχρονο και την απόλυτη στο β’, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη. Είδαν μάλιστα προς έκπληξή τους το διαιτητή να αρνείται να καταλογίσει το καθαρό πέναλτι υπέρ τους στο 50’ και το τελικό 0-0 άφησε ικανοποιημένους μόνο τους φιλοξενούμενους.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν την καλύτερη στιγμή στο α’ ημίχρονο, όταν στο 11’ στο σουτ του Αναστασόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Στογιάνοβιτς.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν αποφασισμένοι στο β’ ημίχρονο, αλλά στο 50’ είδαν τον διαιτητή να αρνείται να καταλογίσει το καταφανέστατο πέναλτι, όταν ο Μπακαγιόκο μέσα στην περιοχή, με το δεξί του χέρι τράβηξε από το δεξί χέρι τον Συμελίδη και τον έριξε στο έδαφος.
Δύο λεπτά αργότερα ο προωθημένος Τζημόπουλος έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ταΐρη.
Στο 60’ στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίλι από τα αριστερά, ο Ταΐρης έδιωξε με γροθιές.
Στο 72’ έπειτα από οργανωμένη επίθεση των παικτών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ο Νίλι έκανε το διαγώνιο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ταΐρης απέκρουσε και στη συνέχεια μπλόκαρε.
Ένα λεπτό αργότερα σε αντεπίθεση των παικτών της Καλαμάτας, ο Τάτος μπήκε μέσα στην περιοχή από τα πλάγια, έκανε το σουτ με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω στον Στογιάνοβιτς και ο τερματοφύλακας του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Παναγιώτου έκανε τη σέντρα αλλά ο Ταΐρης μπλόκαρε και το 0-0 έμεινε έως τη λήξη.
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Στογιάνοβιτς, Τσάπρας (87’ Μυτίδης), Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Μεχία, Χάμμοντ, Νίλι, Μουτίνιο (46’ Συμελίδης), Πολέττο, Δούμτσιος (76’ Νίκας).
Για την Καλαμάτα έπαιξαν οι:
Ταΐρης, Mόζερ (90’+2 Φελίπε), Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος (75’ Μαβινγκά), Αναστασόπουλος, Ματέους (75’ Λουπάνο), Τσαγκαλίδης (74’ Παυλίδης), Τάτος (90’ Σκεντεράι), Λουκίνας.

Οι δηλώσεις των δύο προπονητών, αλλά και του Παναγιώτου, μετά τη λήξη του αγώνα: