Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ με αντίπαλο τον Ιωνικό, στον αγώνα που έγινε χθες το βράδυ στo γήπεδο Νεάπολης στη Νίκαια, για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 11’, όταν στο φάουλ που εκτέλεσε ο Άοσμαν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
Τρία λεπτά αργότερα, έπειτα από τη μακρινή μπαλιά του Μπελμόντ η μπάλα πέρασε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και έφτασε στον Κωνσταντινίδη, ο οποίος μόνος απέναντι από τον Χουτεσιώτη πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι, στη μεγαλύτερη ευκαιρία του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ στο α’ ημίχρονο.
Στο 28’ και στο 37’ ο Μάρκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά στα σουτ των Άοσμαν και Μύγα.
Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ανέβασαν την απόδοσή τους και ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους στη μεγαλύτερη διάρκειά του.
Στο 56’ ο Μπελμόντ έκανε το μακρινό σουτ, αλλά ο Χουτεσιώτης μπλόκαρε.
Στο 62’ ο Βρακάς έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 72’ ο Ρομαό «γκρέμισε» τον Συμελίδη, πριν εκείνος βγει τετ α τετ με τον Χουτεσιώτη, τραυματίζοντάς τον μάλιστα, με τον διαιτητή να του χαρίζει την κόκκινη κάρτα, παρατηρώντας τον μόνο με κίτρινη.
Στο 81’ ο Μάρκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά το ψηλοκρεμαστό σουτ του Αντούνες μέσα από την περιοχή, στην καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στο β’ ημίχρονο.
Στο 90’ ο Χάμμοντ έκλεψε τη μπάλα από τον Άοσμαν και έκανε την κάθετη πάσα στον Τσιριγώτη, βγάζοντάς τον μόνο του μπροστά από τον Χουτεσιώτη, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε ο επιθετικός του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι, στη μεγαλύτερη ευκαιρία της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμένει έως τη λήξη.