Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ με αντίπαλο τα Χανιά, στον αγώνα που έγινε σήμερα στο γήπεδο Περιβολίων, για τη 13η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, κυρίως στο β’ ημίχρονο, όταν και δημιούργησαν τις περισσότερες ευκαιρίες τους για να σκοράρουν. Συγκεκριμένα:
στο 51’, έπειτα από σέντρα του Πολέττο από τα δεξιά, ο Μυτίδης έπιασε εξ’ επαφής την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 74’ ο ίδιος παίκτης έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.
Την ίδια κατάληξη είχε και δύο λεπτά αργότερα η κοντινή προβολή και πάλι από τον Κύπριο επιθετικό, μετά από μπαλιά του Μαρίνου από τα αριστερά.
Η τελευταία καλή στιγμή σημειώθηκε στο 87’, όταν ο Συμελίδης έπαιξε το «ένα-δύο» με τον Νίκα, μπήκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε κρατώντας το 0-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.