Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον ΠΑΣ Λαμία (0-0) για τη 19η αγωνιστική της Super League στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς «Λάμπρος Κατσώνης».

Η ομάδα μας ήταν εκείνη που έψαξε με περισσότερες αξιώσεις το τρίποντο σε ένα σημαντικό βαθμολογικά παιχνίδι και είχε μάλιστα σπουδαίες ευκαιρίες για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Το σουτ του Τορό στο 13′ με καλές προϋποθέσεις απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ενώ ένα πολύ όμορφο γυριστό του Μουτίνιο στο 21′ κόντραρε σε αμυντικό της Λαμίας. Η κορυφαία στιγμή ωστόσο ήταν η κεφαλιά του Βινίσιους στο 36′ που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Σαράνοφ, ενώ στην προσπάθεια του Δούμτσιου αργότερα με προβολή που έκανε, η μπάλα πέρασε άουτ.

Χωρίς ουσιαστική απειλή για την άμυνα του Λεβαδειακού από πλευράς Λαμίας, ενώ στο 66′ ο Λούα Λούα που πέρασε ως αλλαγή, είχε ένα εκπληκτικό σουτ από μακρινή απόσταση, που απέκρουσε ο Σαράνοφ, με την μπάλα να χτυπάει και στο δοκάρι. Ο Λεβαδειακός συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία και στο 76′ είχε ακόμα μία σπουδαία στιγμή, αλλά στην κεφαλιά του Τζημόπουλου η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Το ίδιο μοτίβο και στη συνέχεια του αγώνα, τη στιγμή που η Λαμία προσπαθούσε με κάθε τρόπο να «χαλάσει» το παιχνίδι με καθυστερήσεις και το 0-0 να μένει ως το τελευταίο σφύριγμα.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Λεβαδειακός (Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Τζημόπουλος, Νίκας, Μεχία (Νταμπό 56′), Βρακάς, Παναγιώτου, Μουτίνιο, Τορό (Λούα Λούα 60′), Δούμτσιος (Σακό 90′).

Λαμία (Παντελίδης): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Αμπαντά, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Ρόμανιτς (Ντε Βινσέντι 83′), Νούνιες (Tζανδάρης 76′), Τσιλούλης (Μαρτίνεθ 83′), Βέργος (Μανούσος 65′).