Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με την Ξάνθη με σκορ 1-1, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2 2020-2021.
Με την ισοπαλία αυτή ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ παρέμεινε αήττητος στο Πρωτάθλημα και στην κορυφή της βαθμολογίας, αποκτώντας όμως «συγκάτοικο» τα Τρίκαλα, τα οποία αντιμετωπίζει το Σάββατο εκτός έδρας για την 5η αγωνιστική.
Στο χθεσινό ματς οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά στο ματς και ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου.
Στο 11’ ο Μεχία έκλεψε τη μπάλα από τον Δημούτσο, πάσαρε στον Εν’νομό, εκείνος έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπέντο.
Στις καθυστερήσεις ο Νίλι έκλεψε τη μπάλα από τον Τσαμούρη, η μπάλα έφτασε στον Εν’νομό, εκείνος έκανε το σουτ, ο Μπέντο απέκρουσε, στην επαναφορά ο Νίλι έκανε την παράλληλη πάσα και ο Τζιώρας από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε εύκολα τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 55’ με κοντινή προβολή του Θυμιάνη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Έμπερτ από τα αριστερά.
Στο 71’ ο Βήχος έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 87’ στο σουτ του Πολέττο η μπάλα κόντραρε και έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπέντο σε κόρνερ.
Στο 90’ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βήχου, ο Λιάγκας έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Μπέντο μπλόκαρε τη μπάλα.
Στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης ο Καπνίδης με μακρινή λόμπα πήγε να κρεμάσει τον Γκέκα και να «κλέψει» το ματς για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.