Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε με σκορ 1-0 του Πλατανιά, στον αγώνα που έγινε σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο για τη 12η αγωνιστική (και 1η του Β’ γύρου), του Πρωταθλήματος της Super League 2 2019 – 2020, πετυχαίνοντας την 3η διαδοχική του νίκη.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε με ωραία ατομική ενέργεια ο N’nomo στο 14’.

Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ στάθηκαν πολύ καλά απέναντι σε μία πάρα πολύ καλή ομάδα, ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει περισσότερα γκολ αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια και αν ο διαιτητής δεν είχε ακυρώσει κανονικό γκολ στο 45’.
Συγκεκριμένα:
στο 19’, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη η μπάλα έφτασε στον Μάντζιο, που ήταν μόνος σε πλάγια θέση απέναντι στο τέρμα, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε η μπάλα πέρασε παράλληλα σε αυτό.
Δύο λεπτά αργότερα ο Συμελίδης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σμυρλάκη, αλλά ο διαιτητής αρνήθηκε να καταλογίσει το πέναλτι.
Στο 24’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρέθηκε στον Μάντζιο, ο οποίος ήταν μόνος, αλλά στην κεφαλιά που έπιασε εξ’ επαφής η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
Στο 45’ μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ιωαννίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής μετά από «ανακάλυψη» οφσάιντ του α’ βοηθού ακύρωσε το γκολ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Πλατανιάς 1-0

Στο β’ ημίχρονο η εικόνα του ματς δεν ήταν ανάλογη με αυτή του πρώτου, ωστόσο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ έφτασαν ακόμη τρεις φορές κοντά στο γκολ.
Στο 73’ έπειτα από αντεπίθεση, ο Βήχος έκανε την παράλληλη πάσα από τα αριστερά βρίσκοντας τον Poletto (στην πρώτη σου συμμετοχή) μέσα στην περιοχή μόνο απέναντι στον Μάντζαρη, αλλά σε πλάγια θέση και στο σουτ που επιχείρησε ο Βραζιλιάνος νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.
Έξι λεπτά αργότερα, ο Κοζορώνης έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο επερχόμενος Συμελίδης κατέβασε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και από δύσκολη θέση έκανε το σουτ, αλλά ο Μάντζαρης απέκρουσε.
Στο 86’ στην τελευταία καλή στιγμή της αναμέτρησης ο Ιωαννίδης βγήκε μόνος στην αντεπίθεση, αλλά άργησε να σουτάρει με αποτέλεσμα να τον κλείσουν οι αμυντικοί του Πλατανιά, στη συνέχεια πάσαρε στον Poletto, και στο σουτ που επιχείρησε εκείνος η μπάλα κόντραρε στους αμυνόμενους και κατέληξε κόρνερ.