Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Παναθηναϊκού Β με σκορ 3-0, στον αγώνα που έγινε στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης» για την 32η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3’ ο Μουτίνιο με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 8’ το πλασέ του Μπαρμπόσα από το ύψος του πέναλτι σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Μαργκόνο.
Στο 10’ ωστόσο ήταν εύστοχος και έπειτα από σέντρα του Κονέ με κεφαλιά έκανε το 2-0.
Δύο λεπτά αργότερα το σουτ του ίδιου παίκτη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού Β.
Στο 45’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βήχου από τα δεξιά ο Μπαχανάκ έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 3-0.
Στο 50’ στο σουτ του Αθανασακόπουλου η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μάρκοβιτς, στην πιο αξιόλογη ευκαιρία των παικτών του Παναθηναϊκού Β στο ματς.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ προσπάθησαν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ, αλλά τους σταμάτησε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.
Στο 51’ ο Κονέ έκανε το σουτ, αναγκάζοντας τον Μαργκόνο να αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ. Το ίδιο εντυπωσιακά απέκρουσε και στο 71’, στο σουτ του Δούμτσιου μέσα από την περιοχή, ενώ στο 74’ νίκησε στο τετ α τετ τον Βρακά.
Στο 90’ σε σουτ του ίδιου παίκτη έξω από την περιοχή απέκρουσε ξανά, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, στην τελευταία καλή στιγμή της αναμέτρησης, μπλόκαρε τη μπάλα στο πλασέ του Δούμτσιου.