Εύκολη επικράτηση για την Κ19 του Λεβαδειακού επί της αντίστοιχης του Αιολικού στο γήπεδο της Μυτιλήνης με σκορ 3-1, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Superleague 2.

Η ομάδα μας συνεχίζει την πολύ καλή πορεία της στο νέο πρωτάθλημα Κ19, «καθαρίζοντας» από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι με τον Αιολικό. Ο Τσεμπελίκος άνοιξε το σκορ από το 10ο λεπτό, ωστόσο στάθηκε ιδιαίτερα άτυχος στη συνέχεια καθώς τραυματίστηκε και χρειάστηκε η διακομιδή του στο νοσοκομείο.

Στο 30′ ο Γ.Πούλος (του Ευαγγέλου) έκανε το 0-2 με πέναλτι και στο 40′ ο Βερρής πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν να μειώσουν το σκορ στο 63′ για το τελικό 1-3.

Η σύνθεση του Λεβαδειακού Κ19 (Ν.Γκουλής): Ασημάκης, Λουλεμέας, Αγνανταίος, Τσάρας, Αυγερινάκος (Γ.Πούλος του Δημήτρη), Γ.Πούλος (του Ευαγγέλου), Βέρρης, Θεοχάρης, Θεοδώρου (65′ Σπανός), Τσεμπελίκος (30′ Τάσιος), Ζάντζας