Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από τον Ιωνικό με σκορ 1-2, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο, για την 21η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Ο Poletto στο 8’ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ.
Στο 53’ ο Bianconi μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ιωνικού δε μπόρεσε να κάνει το 2-0, καθώς πλάσαρε πάνω του.
Αντί αυτού, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πέτυχαν το γκολ, με τον Ματσούκα δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς και συγκεκριμένα στο 58’, να ισοφαρίζει με διαγώνιο πλασέ σε 1-1.
Στο 81’ ο Μάναλης, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα πέντε λεπτά νωρίτερα, διαμόρφωσε με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Ματσούκα από τα αριστερά, το 1-2, που παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.