Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Εργοτέλη με σκορ 1-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο, για τη 14η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ πέτυχε ο Bianconi με σουτ μέσα από την περιοχή, εκμεταλλευόμενος το αμυντικό λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου και θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει νωρίτερα το σκορ, αλλά στο 11’ όταν ο Poletto βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Κατσιμήτρο και σούταρε, ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη απέκρουσε ενστικτωδώς με τον ώμο. Ή να είχαν πετύχει και δεύτερο τέρμα, με τη μεγαλύτερη ευκαιρία να σημειώνεται πέντε λεπτά μετά την επίτευξη του γκολ από τον Bianconi, πάλι με τον ίδιο να βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Κατσιμήτρο, αλλά στο σουτ που επιχείρησε η μπάλα βρήκε στο πόδι του τερματοφύλακα του Εργοτέλη, πήρε μία περίεργη τροχιά, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε.
Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ ημίχρονο και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, με τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους να σημειώνεται στο 89’, όταν στο σουτ του Τσέλιου η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Stojanović, ωστόσο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ σε όλη τη διάρκειά του έκαναν σωστή διαχείριση, κρατώντας το υπέρ τους 1-0, που τους έδωσε τη νίκη, με την οποία μείωσαν τη διαφορά τους στο βαθμολογικό πίνακα από τους πρωτοπόρους Κρητικούς στον ένα πόντο.