Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε της Επισκοπής με σκορ 1-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς «Λάμπρος Κατσώνης», στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2 και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Β’ ομίλου.
Ο δυνατός αέρας που φυσούσε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης δυσκόλεψε πάρα πολύ το έργο των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, έφτασαν αρκετές φορές κοντά στο γκολ στο α’ ημίχρονο και τελικά το πέτυχαν στο 35’, έπειτα από γύρισμα της μπάλας από τον Πολέττο και εύστοχο πλασέ του Μπαρμπόσα.
Στο β’ ημίχρονο διαφύλαξαν το υπέρ τους σκορ και προσπάθησαν να το διευρύνουν, αλλά παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησαν, δεν κατάφεραν να το πετύχουν κι έτσι το 1-0 παρέμεινε έως τη λήξη του αγώνα.