Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Διαγόρα με σκορ 4-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο, για την 3η αγωνιστική των Play Off της Super League 2 2020-2021.
Το σκορ άνοιξε στο 7’, όταν ο Poletto έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Μύγα, ο οποίος έστρωσε με τη μία στον Μυτίδη και ο κύπριος επιθετικός δε δυσκολεύτηκε να πλασάρει εύστοχα.
Στο 9’ ο Κωστή έκανε το σουτ από το ύψος της αριστερής συμβολής των γραμμών της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 31’ ο Μύγας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μυτίδης με κεφαλιά σκόραρε ξανά κάνοντας το 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο 61’ η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κωστούλα μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι και ο Θεοχάρης με ωραία εκτέλεση έκανε το 3-0.
Στο 66’ ο Μαρίνος έκανε την κάθετη πάσα στον Νίκα και εκείνος το σουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.
Στο 78’ ο Θεοχάρης έδιωξε με κεφαλιά τη μπάλα πάνω στη γραμμή του τέρματος, έπειτα από κεφαλιά του Αθανασίου, στην καλύτερη στιγμή των φιλοξενουμένων στην αναμέτρηση.
Στο 87’ έπειτα από σέντρα του Συμελίδη μέσα από την περιοχή, ο Τζιώρας σκόραρε με κεφαλιά, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Μια λανθασμένη απόφαση, καθώς ο επιθετικός του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ καλυπτόταν από τον Γεωργίου.
Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, ο Συμελίδης, έπειτα από την κάθετη πάσα του Μαρίνου, μπήκε στην περιοχή και μόνος απέναντι από τον Μπίντση πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Stojanović, Μύγας, Λιάγκας, Καραχάλιος (46’ Τζημόπουλος), Mejía (59’ Θεοχάρης), Poletto (59’ Νίκας), Μαρίνος (80’ Συμελίδης), Τσάπρας, Koné, Μυτίδης (80’ Τζιώρας), Κωστή.
Για τον Διαγόρα αγωνίστηκαν οι:
Μπίντσης, Ρουγκάλας, Δημήτρουλας (52’ λ.τρ. Αθανασίου), Νάτσης (60’ Γεωργίου), Koné (46’ Μπαστακός), Μασούρας, Τσιαντούλας, Καρατάσιος (53’ Λινάρδος), Alaez (68’ Κάκκο), Κωστούλας, Μανωλάκης.

Οι δηλώσεις των δύο προπονητών, αλλά και των Κάκκο & Θεοχάρη, μετά το τέλος του αγώνα: