Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε των Χανίων με σκορ 3-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο για την 4η αγωνιστική των Play Off της Super League 2 2020-2021 και «σκαρφάλωσε» στην κορυφή της βαθμολογίας μία αγωνιστική πριν το φινάλε.
Το σκορ άνοιξε στο 26’, όταν ο N’Nomo μπήκε στην περιοχή, σούταρε από πλάγια θέση, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε και έδειχνε να ελέγχει τη μπάλα, ωστόσο εκείνη του έφυγε και πέρασε τη γραμμή του τέρματος.
Στο 41’ ο Bianconi έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, σε εκτέλεση πέναλτι, από παράβαση που είχε καταλογίσει ο διαιτητής ένα λεπτό νωρίτερα για χέρι του Ανδρέου μέσα στη μικρή περιοχή.
Στο 50’ ο Stojanović έδιωξε σε κόρνερ τη μπάλα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου, στη σημαντικότερη ευκαιρία των φιλοξενουμένων στο παιχνίδι.
Στο 62’ ο Mejía με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.
Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρίνος εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά και ο Λιάγκας πιάνοντας εκπληκτικό τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.