Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Απόλλων Λάρισας με σκορ 2-0, στον αγώνα που έγινε την Κυριακή στο δημοτικό στάδιο, για την 5η αγωνιστική της Super League 2, πετυχαίνοντας τη 2η νίκη του στο πρωτάθλημα.
Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημειώθηκαν στα τέλη του κάθε ημιχρόνου.
Στο 43’ ο Sanabria εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Angua έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ιωαννίδης με πλασέ την έσπρωξε στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ. Το 2-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κοζωρόνης με εκπληκτικό σουτ από τα 35 μέτρα.
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Bajic, Angoua, Αργυρόπουλος, Φυτανίδης, Kone (83’ Παντελιάδης), Καραχάλιος, Κοζορώνης, Sanabria (60’ Konan), Ιωαννίδης, Συμελίδης, Castillon (71’ Μακρής).
Για τον Απόλλων Λάρισας έπαιξαν οι:
Γκέκας, Καρατάσιος, Santos Costa, Μπαστακός, Λίταινας (89’ Νύκταρης), Nazim (65’ Μπιμάι), Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Σιφναίος, Καρρίκι, Νούσιος (53’ Καμπέρης).

Δείτε τα γκολ, τις καλύτερες φάσεις & τις δηλώσεις από τη συνέντευξη τύπου της αναμέτρησης: