Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με την ΑΕΚ Β με σκορ 2-2, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης», για την 30η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.
Σε ακόμη ένα ματς που διεξήχθη υπό δυνατό αέρα, οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ξεκίνησαν δυνατά και ήταν καλύτεροι, ωστόσο αιφνιδιάστηκαν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ και μάλιστα με δύο τέρματα.
Στο 14’ ο Γιούσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, σε ανατροπή που είχε κερδίσει ο Μιτάι από τον Μεχία ένα λεπτό νωρίτερα, άνοιξε το σκορ.
Στο 21’ ο ίδιος παίκτης έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ αντέδρασαν άμεσα και δύο λεπτά αργότερα, έπειτα από ωραία μακρινή μπαλιά του Μεχία ο Κωνσταντινίδης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, ντρίμπλαρε τον Μπούση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-2.
Στο 25’ ο Πολέττο έκανε την πάσα στον Νίλι και εκείνος με εύστοχο πλασέ ισοφάρισε.
Στο 58’ ο Παναγιώτου κέρδισε το πέναλτι από τον Τζούντα Γκαρσία,  αλλά ο Πολέττο, ο οποίος ανέλαβε την εκτέλεση δύο λεπτά αργότερα νικήθηκε από τον Χατζηεμμανουήλ, που απέκρουσε με τα πόδια και στην επαναφορά ο Βραζιλιάνος σούταρε άουτ.
Στο 90+2’ σε αντεπίθεση των παικτών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ο Νίλι πάσαρε στον Βρακά κι εκείνος από το σημείο του πέναλτι μόνος απέναντι από τον Χατζηεμμανουήλ πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων απέκρουσε και στη συνέχεια ο Νίλι σούταρε άουτ, με αποτέλεσμα το 2-2 να παραμένει έως τη λήξη.
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Παναγιώτου, Λιάγκας, Μπάχανακ, Μεχία, Χάμμοντ, Νίλι, Πολέττο, Μουτίνιο (74′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος).
Για την ΑΕΚ Β έπαιξαν οι:
Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Μπούσης, Κορνέζος (73′ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπάμπης, Γερολέμου, Τζούντα Γκαρσία (69′ Χριστόπουλος), Μιτάι (90’+1 Ραντόνια), Γιούσης, Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος).