Οι Νέοι Κ17 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ηττήθηκαν από τους Νέους Κ17 της ΑΕΚ, στον αγώνα που έγινε χθες το μεσημέρι στο δημοτικό στάδιο Γαλατσίου, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του Πρωταθλήματος Super League K17 2022-2023.
Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά στο ματς, ωστόσο κόντρα στη ροή του ματς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με ένα τουλάχιστον υπερβολικό πέναλτι, γεγονός που επηρέασε την ψυχολογία τους.
Οι γηπεδούχοι ενώ άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Κολιμάτση να ευστοχεί στο πέναλτι, κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Ελέζι στο 29’ και τον Παλαιολόγου στο 44.
Οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ στο β’ ημίχρονο προσπάθησαν να ξαναμπούν στο μας. Στο 64’ ο Θεοδώρου με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε το σκορ σε 3-1, που τελικά έμεινε έως τη λήξη.
Για την ΑΕΚ K17 έπαιξαν οι:
Αναργύρου, Καντίου, Ψυρόπουλος, Σέχου, Μαρκόπουλος (73′ Τσιρδήμας), Ντάνι, Παλαιολόγου, Σαρρής (60′ Παναγιωτόπουλος), Δασκαλόπουλος (56’ Ανδριώτης), Κολιμάτσης (60’ Ψυχογιός), Ελέζι (73′ Κολοκοτρώνης).
Για τους Νέους Κ17 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ αγωνίστηκαν οι:
Πεγγούσης, Αγνανταίος, Βέρρης, Γαλανάκος (46’ Τριάντης), Ζάντζας, Θεοχάρης (80’ Τάσιος), Θεοδώρου, Ροζάνας, Τζεμπελίκος (85’ Τόλιας), Τσολάνας, Τσιάρας.
Ήττες για τους ΝέουςΤο Σάββατο στα Γιάννενα οι Νέοι Κ19 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, οι οποίοι αντιμετώπισαν τους αντίστοιχους του ΠΑΣ για την 4η αγωνιστική της Super League K19 βρέθηκαν σε κακή μέρα και γνώρισαν την ήττα με σκορ 7-2.
Για τους γηπεδούχους σκόραραν ο Σάλο με σουτ στο 17’ εκμεταλλευόμενος το λάθος στην άμυνα του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ Κ19, ο Φερνετίνος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Λώλης με κεφαλιά στο 30’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζώνιου, ο Ζώνιος στο 43’ με ψηλοκρεμαστό σουτ και δύο λεπτά αργότερα ξανά ο Λώλης με πλασέ, έπειτα από σέντρα του Ζώνιου. Ο Σάλο στο 52’ πέτυχε δεύτερο τέρμα σκοράροντας με πλασέ από τα αριστερά και στο 76’ ο Χρήστου με πλασέ. Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΚΟ Κ19 είχαν μειώσει το σκορ στο 40’ ο Κελεμένι και στο 49’ o Ματζαλλάκου.
Για τους Νέους Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξαν οι:
Βρακάς, Πήλιος, Ναούμης (46’ Μόσχος), Γερονικολός, Καφεντζής, Τσίρης, Σάλο (67’ Χρήστου), Λώλης (67’ Κύργιος), Φερεντίνος (78’ Βλέτσας), Πάνος, Ζώνιος (84’ Ζωγράφος).
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ Κ19 ξεκίνησαν στον αγώνα οι:
Χατζησάββας, Κελεμένι, Γεωργίου, Μυτάκης, Περπερίδης, Μπέκας, Βαγιωνάς, Μπότσης, Ματζαλλάκου, Τσεμπερλίδης, Ζαπουνίδης, ενώ στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μπακαλέξης, Τσακίρης, Κηρολίβανος.