Οι Νέοι Κ20 του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ηττήθηκαν από τους Νέους Κ20 του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 2-1 για τη 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος K20 Super League 2, αγωνιστικής περιόδου 2021-2022 ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις τους στη διοργάνωση.
Στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο στο γήπεδο του Μαγνησιακού ο Μυτάκης άνοιξε το σκορ στο 9’, αλλά 23’ ο Σταμπουλής εκμεταλλευόμενος τη λανθασμένη έξοδο του Μουλαρά ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.
Στο 43’ ο διαιτητής με την υπόδειξη του α’ βοηθού ακύρωσε ως οφσάιντ το γκολ που πέτυχε ο Ζαπουνίδης, έπειτα από τη μπαλιά του Λέτη. Ενώ ένα λεπτό αργότερα στο σουτ του Λέτη ο Βαρβέκης έδιωξε πάνω στη γραμμή, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε, με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο οι νεαροί παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά και προσπάθησαν να σκοράρουν, αλλά στο 55’ στο σουτ του Τσεμπερλίδη ο Καθηνιώτης απέκρουσε εντυπωσιακά.
Στο 63’ ο Μυτάκης σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Στο 70’ ο Παπαδημητρίου σκόραρε, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε ξανά το γκολ ως οφσάιντ, προς έκπληξη ακόμη και των γηπεδούχων. Και σα να μην έφτανε και το τρίτο ακυρωθέν γκολ… μετά από δέκα λεπτά ο διαιτητής αρνήθηκε να καταλογίσει καθαρό πέναλτι σε χέρι αμυντικού του Ολυμπιακού Βόλου Κ20 μέσα στην περιοχή.
Τελικά οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πήραν τη νίκη έπειτα από αντεπίθεση στο 88’, με τον Σταμπουλή να σκοράρει το δεύτερο τέρμα του και να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, διότι έβγαλε τη φανέλα του στον πανηγυρισμό.
Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε και ο Νικολάου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για λόγο που κατάλαβε μόνο ο διαιτητής της αναμέτρησης και μετά από δύο λεπτά ακούστηκε το τελευταίο σφύριγμα.