Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο τα Χανιά, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της SL2 2020-2021.
Στον αγώνα που διεξήχθη χθες στο δημοτικό στάδιο και ήταν το πρώτο επίσημο εντός έδρας παιχνίδι για τη φετινή αγωνιστική περίοδο, έπειτα από 10 μήνες και 12 ημέρες με τον ίδιο μάλιστα αντίπαλο και εν τέλει το ίδιο αποτέλεσμα, οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά και ήταν εκείνοι που απείλησαν πρώτοι, αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Συμελίδη από το ύψος του πέναλτι στο 20’. Στην επαναφορά ο Μυτίδης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
Ωστόσο, κόντρα στη ροή του ματς οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ, επτά λεπτά αργότερα, όταν έπειτα από λάθος γύρισμα στην άμυνα του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ο Μασένα έγινε αποδέκτης της μπάλας και μετά από τάκλιν του Καραχάλιου και κόντρα στο πόδι του Λιάγκα, η μπάλα στρώθηκε στον Μπραμπίγια, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα.
Στο 31’ έπειτα από παράλληλη πάσα του Μυτίδη ο Νίλι από το ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε λανθασμένα και η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουτζαβασίλη. Στο 35’ ο Κονέ ανέτρεψε τον Μπραμπίγια μέσα στην περιοχή, αλλά στο πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής ο Διαμαντόπουλος έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκέκα.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΚΟΥ προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση και το πέτυχαν στο 76’ με τον Λιάγκα. Στο 75’ ο Μεχία εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε τη μπάλα, αυτή βρήκε στο δοκάρι και έφυγε κόρνερ. Την εκτέλεσή του ανέλαβε από τα δεξιά ο Βήχος και ο αμυντικός του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.