Χωρίς νικητή έληξε ο πρώτος αγώνας της ομάδας μας με τη Νίκη Βόλου (1-1) στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Η Νίκη Βόλου ήταν εκείνη που προηγήθηκε στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης στην πρώτη και μοναδική ευκαιρία της στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης.

Ο Λεβαδειακός αντέδρασε και πήρε μέτρα στο γήπεδο, βρίσκοντας το γκολ της ισοφάρισης με κεφαλιά του Ρομό στο 40ο λεπτό, μετά από σέντρα του Γιαννιώτα.

Η ομάδα μας είχε την απόλυτη υπεροχή στο β’ μέρος και πίεσε για να βρει ένα δεύτερο τέρμα, αλλά το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (N.Νιόπλιας): Στογιάνοβιτς, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Μπελμόντ (60′ Μεχία), Ρoμό (86′ Τσιριγώτης), Γιαννιώτας (76′ Λούα Λούα), Σωτηράκος, Κουάντρα (60′ Πολέτο), Συμελίδης (60′ Nικολιάς), Τσελεπίδης

Νίκη Βόλου (Δ.Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος, Γρομητσάρης, Μπαχανάκ, Ναά (46′ Αναστασίου), Λίταινας, Πέττας (60′ Κυριακίδης), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο, Πολίτης (69′ Κρητικός – 77′ Παναγιωτίδης), Τζιώρας (46′ Μοράρ)