Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1, με αντίπαλο τον Ο.Φ.Ι. στον αγώνα που έγινε χθες στο «Βουζουνεράκειο» στάδιο της Ιεράπετρας, για τη 18η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν δυνατά στο ματς και προσπάθησαν να ανοίξουν το σκορ, αλλά στο 17’, στο πλασέ που έκανε ο Bianconi μόνος μπροστά στο τέρμα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αθανασόπουλου και στο 37’, στο σουτ του Νίκα η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.
Αντί αυτού και κόντρα στη ροή του ματς, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούστα στο 40’, έπειτα από ανατροπή που «ανακάλυψε» ο διαιτητής ένα λεπτό νωρίτερα, σε διώξιμο της μπάλας από τον Παναγιώτου, προ του Βογιατζή.
Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.
Στο 84’ έπειτα από σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, ο Τζημόπουλος έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο Αθανασόπουλος απέκρουσε.
Στο 88’ ο Koné έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μαρίνος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 1-1, που παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.