Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Διαγόρα με σκορ 1-1, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο Ρόδου, για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους σε όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να ανοίξουν το σκορ. Αντί αυτού, με την έναρξη του β’ μέρους οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που το πέτυχαν στο 47’ με κεφαλιά του Κουιρουκίδη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πίσπα.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ απάντησαν άμεσα με τον Νίκα τρία λεπτά αργότερα να διαμορφώνει με κοντινή προβολή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νίλι το 1-1, που παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης, καθώς παρά την υπεροχή τους δεν κατάφεραν να σκοράρουν ξανά.