Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1, με αντίπαλο τον Ιωνικό, στον αγώνα που έγινε χθες στη Νίκαια, για τη 10η αγωνιστική της Super League 2 2020-2021.
Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 27’ με τον Κάστρο, έπειτα από μπαλιά του Ρόλε στην πλάτη της άμυνας.
Στο 31’ το δυνατό μακρινό σουτ του Μεχία τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου.
Ένα λεπτό αργότερα ο Μπιανκόνι βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ιωνικού, αλλά ο Φαζός πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ πριν ο Βραζιλιάνος σουτάρει.
Στο 39’ ο Στογιάνοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Ματσούκα.
Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Πολέττο έκανε ωραία ενέργεια από τα αριστερά και παράλληλη πάσα στο ύψος της μικρής περιοχής, εκεί όπου ο Μπιανκόνι «τσίμπησε» τη μπάλα στην κίνηση, πέρασε και τον Αναγνωστόπουλο, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε η μπάλα πέρασε παράλληλα από τη γραμμή του τέρματος.
Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, στο σουτ του Πλατέλλα η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στογιάνοβιτς.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν στο β’ ημίχρονο αποφασισμένοι να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση.
Στο 53’ και πριν ο Πολέττο εκτελέσει το κόρνερ από τα αριστερά, ο Μύγας με τον Ομάρ προσπάθησαν να πάρουν καλύτερη θέση μέσα στην περιοχή, ο αμυντικός του Ιωνικού έπεσε στο έδαφος και όταν σηκώθηκε κινήθηκε απειλητικά προς τον Μύγα και ο διαιτητής έδειξε και στους δύο κίτρινη κάρτα.
Φανερά εκνευρισμένος ο Ομάρ, στην εξέλιξη της φάσης και ενώ το ματς έχει φτάσει στο 55’ «κλαδεύει» εν ψυχρώ τον Μαρίνο, τον διαιτητή να αφήνει το πλεονέκτημα, καθώς η μπάλα κατέληξε στον Νίλι, αλλά προς έκπληξη όλων, όταν ολοκληρώθηκε η φάση δεν του έδειξε την κίτρινη κάρτα, που θα ήταν η 2η.
Στο 63’ ο Ματσούκας προσπάθησε να κλέψει τη μπάλα από τον Μύγα, οι δύο παίκτες στην προσπάθειά τους να την επανακτήσουν τζαρτζαρίστηκαν, εκείνος των γηπεδούχων έπεσε στο έδαφος και ο διαιτητής προς έκπληξη ακόμη και των ανθρώπων του Ιωνικού έδειξε τη 2η κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, αποβάλλοντάς τον και αλλάζοντας τις ισορροπίες στο ματς.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα έδειξαν αποφασισμένοι να μη φύγουν ηττημένοι από τη Νίκαια.
Στο 69’ ο Μαρίνος εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Νίκας με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Μάλιστα, θα μπορούσαν να είχαν φύγει με τη νίκη, αλλά στο 82’ στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεχία, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αναγνωστόπουλου και στο 85’, σε σουτ που πραγματοποίησε ο Μαρίνος, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, ο Μυτίδης προσπάθησε να μπει στη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας του Ιωνικού με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε, κρατώντας το 1-1, που παρέμεινε έως τη λήξη της αναμέτρησης.