Ασταμάτητη η ομάδα μας, κέρδισε και τον Καμπανιακό με 3-0 για την 18η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Superleague 2 στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς και συνεχίζει απτόητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Καλή εμφάνιση, αμέτρητες ευκαιρίες, τρία γκολ και χορταστικό θέαμα από τον Λεβαδειακό στη σημερινή αναμέτρηση με τον Καμπανιακό.

Η ομάδα μας ήταν η απόλυτη κυρίαρχος της αναμέτρησης, σε ένα παιχνίδι που αποτέλεσε επιθετικό της μονόλογο από την αρχή ως το τέλος.

Το σκορ άνοιξε από το 15ο λεπτό ο Τσιριγώτης μετά από πάσα του Συμελίδη, με το 1-0 να παραμένει ως τη λήξη του α’ ημιχρόνου. Ο Λεβαδειακός μπήκε δυνατά και στο β’ μέρος κι έκανε από νωρίς (55′) το 2-0 ξανά με τον Τσιριγώτη, έπειτα από ασίστ του Τσάπρα. Γρήγορα ήρθε και το τρίτο τέρμα με τον Γιαννιώτα (63′) έπειτα από ασίστ του Βήχου.

Η ομάδα μας συνέχισε να χάνει ευκαιρίες ως το φινάλε του αγώνα, με το 3-0 όμως να παραμένει.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ότι πραγματοποίησε το επαγγελματικό του ντεμπούτο ένα από τα παιδιά που προέρχονται από τα σπλάχνα της ακαδημίας μας, ο 17χρονος Κωνσταντίνος Βέρρης, που πέρασε ως αλλαγή στο 81′.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Σ.Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Βήχος (75′ Ντεντάκης), Τσάπρας, Μπελμόντ (81′ Κασέμι), Μεχία (75′ Λόπεθ), Γιαννιώτας (81′ Βέρρης), Σωτηράκος, Κουάντρα (65′ Νίκας), Συμελίδης, Τσελεπίδης, Τσιριγώτης.

Καμπανιακός (Γ.Αμανατίδης): Κασαπίδης, Λαγωνίδης, Ταΐρης, Προσκυνητόπουλος (82′ Καλπακίδης), Έππας (72′ Μυστακίδης), Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Πολύζος, Βοσκόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Τότσκα (Τσιακούμης).