Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από τη Λαμία με σκορ 2-0, στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη χθες το απόγευμα στο ΔΑΚ της Φθιωτικής πρωτεύουσας.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν πιο δυνατά από τους αντιπάλους τους και στο 2’ ο Βρακάς έκανε το σουτ, αλλά ο Σαράνοφ απέκρουσε εντυπωσιακά.
Το ίδιο εντυπωσιακά απέκρουσε και στο συρτό σουτ του Δούμτσιου στο 10’.
Στο 14’ έπειτα από λάθος του Χάμοντ, η μπάλα έφτασε στον Γιακουμάκη, εκείνος μπήκε στην περιοχή με τον Χάμοντ στη συνέχεια να τον ανατρέπει. Ο Ντε Βισέντι ένα λεπτό αργότερα ευστόχησε στο πέναλτι ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.
Στο 29’ στο σουτ που έκανε ο Παναγιώτου η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 33’ στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βισέντι η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μάρκοβιτς.
Στο 58’ ο Χάμοντ έκανε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα χτύπησε το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη και στην επαναφορά κατέληξε στον Αντέτζο. Ο προωθημένος Μπαχανάκ του έκλεψε τη μπάλα και στη συνέχεια ο αμυντικός της Λαμίας φάνηκε ότι τον ανατρέπει στα πόδια, αλλά και η μπάλα να χτυπά στο χέρι του, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Στο 66’ ο Τσούκαλος ευνοήθηκε από τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς στη συνέχεια οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές και ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε.
Για τη Λαμία έπαιξαν οι:
Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκοράνοφ, Σλίβκα, Ντε Βισέντι, Ρόμανιτς, Τσιλούλης, Γιακουμάκης, Μπεχαράνο. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι:
Γκαραβέλης, Τσούκαλος, Κοντονίκος, Μπάμπης, Προβυδάκης, Τζανδάρης.