Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από τον Διαγόρα Ρόδου με σκορ 0-1, σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα, που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στο δημοτικό στάδιο της Θήβας. Στο φιλικό που διήρκεσε δύο 40λεπτα, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 35’ ο Αυγενικού με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ θα μπορούσαν να είχαν φτάσει στην ισοφάριση στο ίδιο λεπτό του β’ ημιχρόνου, αλλά έπειτα από τη σέντρα του Kone από τα δεξιά και την καρφωτή κεφαλιά του Συμελίδη, ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων μπλόκαρε τη μπάλα.
Ο κ. Αντωνίου χρησιμοποίησε στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού νεαρούς παίκτες, που προέρχονται από την ομάδα Νέων.