Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ηττήθηκε από το ΝΠΣ Βόλο στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη χθες το απόγευμα στο ΔΑΚ Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος».
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Φαν Βέερτ στο 38’.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους στο α’ ημίχρονο, ωστόσο δέχθηκαν το γκολ κόντρα στη ροή του ματς.
Στο β’ ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές και ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το 1-0 παρέμεινε έωσ τη λήξη.
Για το ΝΠΣ Βόλο έπαιξαν οι:
Παπαδόπουλος, Άλχο, Τριανταφύλλου, Πίρινεν, Λυμπεράκης, Τσοκάνης, Ουεντραόγκο, Πάολο Φερνάντες, Βίκτορ Φερνάντες, Τσέλιος, Φαν Βέερτ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι:
Μπαριέντος, Λούνα, Μεσκίδα, Μεταξάς, Σιέλης, Τάχατος, Εσκοβάλ, Ίννος και Παπαθανασίου.
Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:
Μάρκοβιτς, Ντεντάκης, Μπαχανάκ, Βινίσιους, Βήχος, Μεχία, Χάμοντ, Νίκας, Μουτίνιο, Βρακάς, Δούμτσιος. Έπαιξαν και οι:
Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Λιάγκας, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λούα Λούα, Ρεγκίς, Αραβίδης, Μπαρμπόσα, Βουτσάς, Συμελίδης.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό της ομάδας εν όψει του Πρωταθλήματος της Super League. Το επόμενο προγραμματισμένο είναι για το απόγευμα της Κυριακής 31/7 στις 18:30, στο δημοτικό στάδιο Αλιάρτου με αντίπαλο τον Ιωνικό.