Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Ηροδότου με σκορ 6-0, στον αγώνα που έγινε χθες στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.
Παρά το «τσουχτερό» κρύο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ μπήκαν «ζεστοί» και μόλις στο 1’ ο Πολέττο έκανε τη μπαλιά από τα αριστερά, αλλά στο πλασέ που επιχείρησε ο Μουτίνιο με άδειο τέρμα, η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι.
Ωστόσο, ο πορτογάλος ήταν εύστοχος στο 10’, όταν έπειτα από την κάθετη πάσα του Χάμμοντ, με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.
Στο 24’ ο Μυτίδης με παρόμοιο τρόπο, δεχόμενος την κάθετη πάσα από τον Κωνσταντινίδη έκανε το 2-0.
Στο 31’ ο Λινάρδος πλάσαρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Δήμιζα και στην επαναφορά με νέο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 3-0.
Ένα λεπτό αργότερα ο Μουτίνιο έκανε την πάσα από τα δεξιά και ο Μυτίδης μέσα στην περιοχή, ενώ πρώτα σταμάτησε τη μπάλα, πλάσαρε εύστοχα πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του έκανε το 4-0.
Στο 43’ έπειτα από ωραία ομαδική ενέργεια και ψηλοκρεμαστή σέντρα του Μυτίδη από τα δεξιά, ο επερχόμενος Πολέττο με κεφαλιά πέτυχε το 5-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ διαφύλαξαν το υπέρ τους σκορ και στην εκπνοή της αναμέτρησης έπειτα από τη μπαλιά του Τσάπρα από τα δεξιά, ο Μπαρμπόσα πλάσαρε στην κίνηση, η μπάλα πήγε αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα και με αυτό τον τρόπο ο Βραζιλιάνος πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.