Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός από τον Παναθηναϊκό στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, για την 16η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα μας στάθηκε εξαιρετικά ακόμα μία φορά, πάλεψε μέχρι τέλους για την ισοφάριση, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 35ο λεπτό από τον Βέρμπιτς, σε μία από τις λιγοστές επικίνδυνες στιγμές στην άμυνα του Λεβαδειακού, ο οποίος ήταν άριστα στημένος από τον Γιάσμινκο Βέλιτς.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έχασε μοναδική ευκαιρία για να απαντήσει με το σουτ του Βρακά μέσα από τη μικρή περιοχή, να αποκρούει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού και το σκορ να μην αλλάζει ως το τελευταίο σφύριγμα.

Οι συνθέσεις:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μπαχανάκ, Τσάπρας, Βήχος, Χάμοντ (65’ Μεχία), Συμελίδης (84’ Γιαννιώτας), Τόρο (76’ Λούα Λούα), Νίκας (46’ Βρακάς), Μουτίνιο, Δούμτσιος (76’ Τσιριγώτης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας (80’ Βαγιαννίδης), Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ (80’ Πούχατς), Τσέριν, Κουρμπέλης, Μπερνάρ, Παλάσιος, Σπόραρ (80’ Ιωαννίδης), Βέρμπιτς (69’ Τσόκαϊ).