Ακόμα μία επιβλητική εμφάνιση από τον Λεβαδειακό, που επικράτησε εύκολα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 3-0 στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, για την 23η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Superleague 2.

Ακάθεκτη συνεχίζει η ομάδα μας την πορεία της στην κορυφή, πανηγυρίζοντας το όγδοο διαδοχικό τρίποντο, στα επτά εξ αυτών χωρίς καν να δεχτεί γκολ!

Ο Λεβαδειακός κυριάρχησε πλήρως της αντιπάλου του στο σημερινό παιχνίδι, πέτυχε τρία γκολ, έχασε ευκαιρίες για πολλά περισσότερα και πρόσφερε χορταστικό θέαμα στο κοινό που βρέθηκε στο «Λάμπρος Κατσώνης».

Το σκορ άνοιξε από το 25ο λεπτό ο Μπαΐροβιτς με πλασέ από κοντά, έπειτα από σέντρα του Πολέτο, ενώ στο 34′ ο Γιαννιώτας έφυγε ωραία στην πλάτη της άμυνας και με όμορφο σουτ, έκανε το 2-0. Το τρίτο τέρμα ήρθε από τον Ρομό στο 75ο λεπτό με τη δεύτερη ασίστ του Πολέτο στο παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης (81′ Βέρρης), Μπαΐροβιτς (60′ Χάμοντ), Γιαννιώτας (70′ Νταγκό), Κωστή, Σωτηράκος, Λόπεθ, Γκουστάβο (81′ Κασέμι), Λιάγκας, Πολέττο, Γκεζαλί (60′ Ρομό).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τυριακίδης): Γκέκας, Παπαδάκος (70′ Ζάγγος), Στασινόπουλος (55′ Ανδρικόπουλος), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι (46′ Σαλαμούρας), Μπούζας, Κονίλιο (76′ Αθανασιάδης), Κοκκίνης (55′ Κορέλας), Ντουμάνης, Βερνάρδος.