Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο τον Απόλλων Λάρισας, στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο της Φιλιππούπολης για τη 16η αγωνιστική της Super League 2 2019-2020.
Ένα αποτέλεσμα που αδικεί τις προσπάθειες των παικτών του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, οι οποίοι έχουν πολλά παράπονα από το διαιτητή της αναμέτρησης.
Στο 7’ σε χέρι του Καρρίκι μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής αρνήθηκε να καταλογίσει το οφθαλμοφανέστατο πέναλτι υπέρ του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ.
Στο 16’ άνοιξε το σκορ, όταν ο Μάντζιος αξιοποίησε την κάθετη πάσα του Συμελίδη και με «τσίμπημα» της μπάλας πάνω από τον Γκέκα την έστειλε στα δίχτυα.
Στο 20’ ο Ιωαννίδης, έπειτα από πάσα του Μάντζιου και με εξουδετερωμένο τον Γκέκα πλάσαρε άουτ.
Στο 76’ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Σκούπρας έκανε την ωραία προσπάθεια από τα δεξιά και το γέμισμα στη μικρή περιοχή, εκεί ο Νούσιος, αφού πρώτα γκρέμισε με λαβή ελληνορωμαϊκής πάλης τον Κοζορώνη και ο διαιτητής δεν έδωσε το πεντακάθαρο επιθετικό φάουλ, πλάσαρε εύστοχα.
Στο 88’ ο Μπαστιάνος, που είχε περάσει ως αλλαγή στο 80’ και είχε προλάβει να αντικρίσει την κίτρινη κάρτα στο 85’, ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Χατζή και ο διαιτητής αντί να καταλογίσει το πέναλτι έδειξε κίτρινη κάρτα για θέατρο στον παίκτη του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, που ήταν και η 2η και τον απέβαλλε.
Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς και οι γηπεδούχοι, καθώς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Ναζίμ.