Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Ολυμπιακού με σκορ 3-2, στον αγώνα που έγινε χθες το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο «Λάμπρος Κατσώνης» για την 1η αγωνιστική της 6ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2021-2022 και απέκτησε μικρό προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς.
Οι παίκτες του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ξεκίνησαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ στο 3’, όταν ο Πολέττο μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή και έπειτα από εξαιρετική ενέργεια έστειλε με διαγώνιο πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσσον.
Τρία λεπτά αργότερα ο Παναγιώτου εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά φέρνοντας τη μπάλα προς το τέρμα, ο Νίκας έχοντας πάρει καλύτερη θέση από τον Κρίστινσσον, πήδησε για την κεφαλιά, η μπάλα φάνηκε να τον βρίσκει και κατέληξε στα δίχτυα.
Στο 26’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με κεφαλιά του Σεμέδο, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι.
Στο 41’ έπειτα από σουτ του Νίλι έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Κρίστινσσον και έφυγε άουτ.
Στο 61’ ο Δούμτσιος με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, έπειτα από σέντρα του Χάμμοντ από τα αριστερά πέτυχε το 3-1, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν εκ νέου, με τον Λόπες να διαμορφώνει με σουτ μέσα από την περιοχή το 3-2, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.