Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός στη ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με την Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, για τη φάση των «16» της διοργάνωσης, ωστόσο δεν πήρε αυτά που δικαιούνταν.

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να συνεχίσει την πορεία της στον θεσμό του Κυπέλλου, παρότι πάλεψε μέχρι τέλους στον αποψινό επαναληπτικό στον Βόλο.

Μετά από το ισόπαλο πρώτο παιχνίδι (1-1), η Νίκη προηγήθηκε στο 17ο λεπτό της ρεβάνς κι έκανε το 1-0, σε μία φάση που είχε και την τύχη με το μέρος της.

Στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης ο Λεβαδειακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά του στερήθηκε ένα κανονικό γκολ που σημείωσε ο Θοδωρής Τσιριγώτης στο 60ο λεπτό, με τον βοηθό διαιτητή να τον υποδεικνύει λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.

Φυσικά ο Λεβαδειακός δεν πρόκειται να ακολουθήσει τον δρόμο όλων όσων προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις από την αρχή της χρονιάς και να διαμαρτυρηθεί για τη διαιτησία, όμως θα είχε ενδιαφέρον η άποψη των λαλίστατων αντιπάλων μας για όσα συνέβησαν στο σημερινό παιχνίδι.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει την αντίπαλό της, αλλά το σκορ δεν άλλαξε και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Στίκας (81’ Βουκελάτος), Λίταινας (68’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Πολίτης (68’ Κρητικός), Ριμπέιρο, Τζιώρας (59’ Μπαχανάκ)

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Ντεντάκης (69’ Συμελίδης), Τσελεπίδης, Λόπεθ (46’ Πολέτο), Μεχία (69’ Τσάπρας), Νίκας, Κουάντρα, Τσιριγώτης, Γιαννιώτας (81’ Μπελμόντ)