Συνεχίζει την νικηφόρα πορεία του ο Λεβαδειακός, που επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ Β στο «Σεραφείδειο» για την 19η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Superleague 2.

Η ομάδα μας ήταν ανώτερη και πανηγύρισε ακόμα μία νίκη, συνεχίζοντας ακάθεκτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και μάλιστα με έναν αγώνα λιγότερο.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε στο 9ο λεπτό, όταν ο Κουάντρα μπήκε από αριστερά στην περιοχή, έβγαλε στον Νίκα που σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε δύσκολη απόκρουση κι ακολούθως ο Γιαννιώτας με μία «γλυκιά» σέντρα βρήκε Τσιριγώτη, που έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα μας είχε στη συνέχεια ευκαιρίες για να σημειώσει κι άλλα τέρματα, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ ωστόσο να μην αλλάζει ως το τελευταίο σφύριγμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Κάτσικας, Γεμπόα (77′ Σαμπανάτζοβιτς), Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος (83′ Γεωργέας), Φοφανά, Λαμαράνα, Σκόνδρας (63′ Γκολφίνος), Μαχαίρας, Χριστόπουλος (63′ Τζούντα Γκαρσία), Θεοδωρίδης (63′ Τιέι).

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Τσελεπίδης, Μεχία, Μπελμόντ (76′ Ντεντάκης), Νίκας (62′ Συμελίδης), Κούαντρα (89′ Λόπεθ), Γιαννιώτας (76′ Πολέτο), Τσιριγώτης.