Πήγε να κάνει την ολική ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε… Ο Λεβαδειακός γνώρισε την ήττα με 3-2 στη Λαμία από την τοπική ομάδα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα του Giuzeppe Sannino παρ’ ότι βρέθηκε στο α΄μέρος πίσω στο σκορ με 2-0 (12* Μπερτόλιο, 20* Μπαράλες) εν τούτοις είχε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο (60* Νανγκίς, 81* Γιακουμάκης) και να απειλήσει με ανατροπή αλλά «έπεσε» στο 83* (Αντέντζο).

Η ομάδα του Λεβαδειακού αιφνιδιάστηκε στο πρώτο εικοσάλεπτο και δέχθηκε τα δυο γκολ αλλά στην επανάληψη ανέβασε ρυθμό, ήταν καλύτερη, έφερε το παιχνίδι στα ίσια αλλά δεν πήρε τελικά ούτε την ισοπαλία που με βάση την απόδοση στο β’ μέρος τη δικαιούταν.

Φάσεις & Γκολ

10’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό ο Νανγκίς θα κρατήσει την μπάλα στον αγωνιστικό χώρο σε αντεπίθεση για το Λεβαδειακό θα περάσει στον ξεμαρκάριστο Σουμπίνιο που θα πλασάρει, με τον Σαράνοφ να λέει ΟΧΙ.

11’ σέντρα ακριβείας του Βασιλαντωνόπουλου για τον Μπερτόλιο που με δυνατή κεφαλιά έστειλα την μπάλα στα δίχτυα 1-0.

Στο 23’ παράλληλη σέντρα του Καραμάνου για τον Μπαράλες που με προβολή θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 2-0

27’ μακρινή βολίδα του Πλιάτσικα η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι

42΄Μετά από φάουλ του Μπερτόλιο,  κεφαλιά του Μπαράλες δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ ο Επασί

55′ σουτ του Επστάιν χλιαρό δεν είχε πρόβλημα ο Επασί

58΄κάθετη του Καραμάνου για τον Μπαράλες που δεν θα μπορέσει να γίνει απειλητικός

Γκολ για τον Λεβαδειακό

60΄ ο Νανγκίς θα σκοράρει από την μικρή περιοχή μετά από σέντρα του Παντελιάδη

67΄σουτ Βασιλαντωνόπουλου η μπάλα κόντραρε και έφτασε εύκολα στον Επασί

71’ σε θέση βολής ο Σαβαντογκό σούταρε ψηλά άουτ

74΄σουτ από πλάγια θέση του Καραγκούνη θα διώξει σε κόρνερ ο Επασί

81’ σουτ μακρινό του Παντελιάδη η μπάλα πέρασε άουτ

81’ σέντρα του Σαβαντογκό κεφαλιά του Γιακουμάκη η μπάλα στα δίχτυα 2-2

83’ φάουλ του Καραγκούνη κεφαλιά του Αντέτζο γκολ για τη Λαμία 3-2

87’ φάουλ για τον Λεβαδειακό έδιωξε δύσκολα ο Ασίγκπμα

88’ 2η κίτρινη στον Καραχάλιο με 10 ο Λεβαδειακός σε φάση με τον Καραγκούνη

91′ ο Σαβαντογκό κέρδισε τις κόντρες σούταρε άουτ από καλή θέση ευκαιρία για τον Λεβαδειακό

Λαμία : Σαράνοφ, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς(56’ Σκόνδρας), Δημούτσος, Μπερτόλιο(79’ Οσμάν), Επστάιν(70’ Καραγκούνης), Καραμάνος, Μπαράλες

Λεβαδειακός: Επασί, Νανγκίς, Μαρκόφσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Σαβαντογκό, Μητρόπουλος(79΄Γιακουμάκης), Αντιλέχου(66’ Φαβάρο), Σουμπίνιο(69’ Στανόγεβιτς).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), Γκάγκας (Λάρισας)