Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που διεξήχθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Ε.Π.Σ.Β., η ομάδα της U17 του Λεβαδειακού, αναδείχθηκε ισόπαλη με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού με σκορ 2-2.
Αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα της Λιβαδειάς, αφού είχε τις πιο κλασσικές ευκαιρίες να πάρει το τρίποντο από τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος.
Η υπόθεση νίκη κρέμονταν σε ένα σχοινί, αφού ναι μεν ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που απειλούσε με γκολ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους στο 6’ να ανοίγουν το σκορ με διαγώνιο σουτ του Αρσενίδη μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά.
Δύο λεπτά αργότερα σε μεγάλη μπαλιά του Δεληγιάννη, ο Παπανδρέου βρέθηκε απέναντι από τον Τζολάκη, αλλά έχασε το κοντρόλ της μπάλας καταλήγοντας άουτ.
Στο 11’ ο Λέτης με ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε και μέσα στη περιοχή ο Παπανδρέουν ευννοήθηκε από την σύγχυση και με πλασσέ ισιφάρισε 1-1.
Στο 17’ σε κάθετη μπαλιά, ο Παπανδρέου από πλάγια θέση πλάσσαρε τον Τζολάκη με την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που απείλησε πρώτος όταν σε κλέψιμο του Παπανδρέου, αντί να εισέλθει στην περιοχή προτίμησε να πλασσάρει έξω από αυτή για να μπλοκάρει ο Τζολάκης.
Στο 84΄σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, όταν σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Λέτη και Παπανδρέου, ο πρώτος πλάσσαρε στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και δύο λεπτά αργότερα ο Κίτσος με πλασσέ από κοντά πέτυχε το 1-2.
Η αντίδραση του Λεβαδειακού ήρθε στο 89΄όταν σε πλάγιο άουτ του Μολέ, σύγχυση στην περιοχή του Ολυμπιακού και από κοντά ο Παπανδρέου πλάσσαρε για το τελικό 2-2.
Λεβαδειακος: Λατολάρι, Παλιάτσας, Δεληγιάννης, Μούτσος, Μολές, Λεχουρίτης, Αποστολάκης, Αγρογιάννης, Λέτης, Παπανδρέου, Σκλαβούνος
Ολυμπιακός: Τζολακης, Τσαβος, Κεραμιδάς, Ασλανίδης,Τιμολέων, Γουλας, Γεωργακοπουλος, Αρσενιδης, Λιάτσος, Σταμουλης, Κατσαβάκης

Καντάς Γιάννης (Λεβαδειακός):
«Το τελικό αποτέλεσμα μας αφήνει γλυκόξινα συναισθήματα. Θα μπορούσαμε να κερδίσουμε, χάνοντας ευκαιρίες σε πολύ κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού, αλλά και να χάσουμε, όταν ο αντίπαλος βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 86’. Οι παίκτες μου έδειξαν  μεγάλη αυτοσυγκέντρωση και με πίστη στις δυνατότητές τους, κατάφεραν αν και βρεθήκαμε δύο φορές πίσω στο σκορ να ισοφαρίσουμε.
Θεωρώ ότι σήμερα δικαιούμασταν κάτι παραπάνω. Συγχαρητήρια στα παιδιά»