Η ομάδα κάτω των 20 ετών της Π.Α.Ε. Λεβαδειακός ολοκλήρωσε την Κυριακή  με ήττα τις επίσημες εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα “Novasports Super League U20” και στη σεζόν 2017-2018. Στο παιχνίδι που έδωσε στο γήπεδο του α.κ. του «Α.Σ. “Π.Α.Ο.Κ.”», στην «Τούμπα», με αντίπαλο την ομάδα της ομώνυμης Π.Α.Ε. ηττήθηκε με σκορ 4-2.

Οι παίχτες του Βαγγέλη Φράγκα μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ιωαννίδη, στο 12’ και… άγχωσαν για λίγο τους γηπεδούχους.
Στο 19’ οι «μελανόλευκοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το γκολ του Ουκρανού, Μαρκόφσκι.
Δεν πρόλαβαν να το χαρούν, όμως, καθώς δυο λεπτά αργότερα, ο Ιωαννίδης και πάλι νίκησε  τον Σ.Παπαδόπουλο και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο Λεβαδειακό.
Στο 25′, όμως, ο Γκαργκαλατζίδης έφερε ξανά το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 2-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 67’ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ κάνοντας την «ανατροπή» με το δεύτερο τέρμα του Μαρκόφσκι στο παιχνίδι.
Πέντε λεπτά αργότερα (72′) ο Μιχαηλίδης έκανε το 4-2
Στο 80′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκαργκαλατζίδης, αλλά ο Παπαθανασίου απέκρουσε και κράτησε το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αναλυτικά

16η Αγωνιστική

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCORE
Α.Ε.Λ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΕ.Α.Κ. ΛΑΡΙΣΑΣ (ΣΤΑΔΙΟ ΑΛΚΑΖΑΡ)15 Απριλίου 2018 11:000 – 1
ΛΑΜΙΑ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗΑΘΛ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ (ΦΡΑΝΤΖΗΣ)15 Απριλίου 2018 12:452 – 0
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.08 Μαΐου 2018 11:300 – 2
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-A.E.K.ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON11 Μαΐου 2018 16:003 – 1
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EPIRUS12 Μαΐου 2018 11:301 – 2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ13 Μαΐου 2018 11:000 – 1
Π.Α.Ο.Κ.-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ13 Μαΐου 2018 17:004 – 2
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΘΛ.ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ (Γ.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ)13 Μαΐου 2018 17:002 – 2