Ακόμα μια νίκη πέτυχε η ομάδα Κ-20 του Λεβαδειακού. Οι νεαροί του Βαγγέλη Φράγκα κέρδισαν 1-0 και τον Παναιτωλικό στο γήπεδο του Αγίου Σπυρίδωνα.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 18* ο Πορής δίνοντας και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Ο Λεβαδειακός έφθασε δίκαια στη νίκη. Στο α’ μέρος εκτός από το γκολ έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να «κλειδώσει» τη νίκη από τα α’ 45λεπτο. Στην επανάληψη δεν είχε τις ευκαιρίες αλλά έκανε σωστή διαχείριση του αγώνα ενώ δεν απειλήθηκε και από τον αντίπαλό του.

Λεβαδειακός (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Βλαδιανός, Τσίμπος, Λιάγκας, Φάσσας (65* Μανέτας), Αργυρίου, Κουκοβίνος (85* Σπυράκης), Δήμος, Βήχος, Πορής (78* Παντίσκος), Τζελάϊ.

Παναιτωλικός: Καλαντζής, Πριόνας, Μπακογιάννης, Χριστογιάννης, Λιάβας (77’ Αλομπισάτ), Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Τσιαντής (46’ Κοτρώτσος), Καββαδίας, Πατίλας (63’ Κυζερίδης), Γεωργούσης.